فانوس نیوز

رنو کلیو با طعم فرمول ۱

۲۲ دی ۱۳۹۶

این هاچ‌بک داغ فرانسوی که با یک جلوپنجره مشکی تیره ظاهری مخوف به خود گرفته قادر است به لطف اتاقی که مجهز به چرم آلکانترا و تجهیزات ارتباطی مدرن است، هم راحتی سرنشینان را فراهم کند و هم به خوبی مزه رانندگی سریع و هیجانی را به خریدارانش بچشاند.

رنو کلیو با طعم فرمول 1

فانوس نیوز|خودروساز فرانسوی با رونمایی از عکس‌های سری هاچ‌بک کلیو آر.اس ۱۸ رسما از آخرین تریم اسپورتی برای این خودرو رونمایی کرد. رنو اعلام کرده این محصول سفارشی را به پاس ارج‌گذاری به ۴۰ سال حضور در مسابقات فرمولا۱ عرضه می‌کند در حالی که نام آر.اس۱۸ را به یاد خودروی مسابقه‌ای رنو که سال ۱۹۷۶ تولید شد، روی کلیو گذاشته است.

رنو کلیو با طعم فرمول 1

به گزارش فانوس نیوز، لوزی فرانسوی برای کلیو آر.اس ۱۸ یک موتور ۱٫۸ لیتری ۲۲۰ اسب بخار ای‌دی‌سی آماده کرده که به همراه یک اگزوز آکاراپوویچ، الحاقات زیبایی ذدر جای جای اتاق و بدنه و نیز رنگ مشکی تیره، سقف مزین به طرح و نام آر.اس، رکاب‌های جانبی مزین به برند آر.اس، تزئینات داخلی اسپورت و رینگ‌های اسپورت طراوت خاصی به کلیو داده است. این هاچ‌بک داغ فرانسوی که با یک جلوپنجره مشکی تیره ظاهری مخوف به خود گرفته قادر است به لطف اتاقی که مجهز به چرم آلکانترا و تجهیزات ارتباطی مدرن است، هم راحتی سرنشینان را فراهم کند و هم به خوبی مزه رانندگی سریع و هیجانی را به خریدارانش بچشاند.

رنو کلیو یکی از ستون‌های فروش برند رنو در بازار اروپا است که سالانه بیش از ۳۰۰ هزار دستگاه  از آن راهی خانه خریدارانی در قاره سبز می‌شود و همین امسال هم با کسب یک رکورد تازه، فروشش از مرز ۳۱۵ هزار دستگاه عبور کرده است. این خودرو که در ۳ سال اخیر بیش از ۱ میلیون دستگاه فروش داشته قرار است به زودی با یک تحول ساختاری روبرو شده و در نسل جدید بر مبنای مدل مفهومی سیمبیوز به شکلی تکنولوژیک و پیشرفته‌تر از همیشه راهی بازار می‌شود. سابقه تولید کلیو به سال ۱۹۹۷ برمی‌گردد. رنو احتمالا نسل جدید کلیو را در اکتبر ۲۰۱۸ و طی رویداد اوتو شو پاریس به بازدیدکنندگان معرفی کند.