فانوس نیوز

باید به اقتصاد، فرهنگ و هنر به عنوان یک پل نگاه شود

۲۸ بهمن ۱۳۹۵
به گزارش خبرنگار ایمنا، حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی صبح امروز در همایش ملی توسعه اقتصاد، فرهنگ و هنر ذکر ۳ نکته در خصوص اقتصاد فرهنگ و هنر را ضروری دانست و اظهار کرد: اگر معقولان کیفی مانند فرهنگ و هنر را اقتصادی کنیم از ارزش آنها کم نکرده ایم.
وی با تاکید بر اینکه اگر هنری به دلیل اقتصادی نبودن حذف شود یک آفت است، افزود: اگر به دنبال قیمت گذاری برای هنر باشیم و بخواهیم آنرا در معادلات عادی زندگی وارد کنیم آفتی برای ما نخواهد داشت چرا که معادلات مادی بخشی جدا نشدنی از زندگی ما هستند.
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به دومین نکته در خصوص اقتصاد فرهنگ و هنر ادامه داد: زمانی که در مورد اقتصاد هنر صحبت می شود به دنبال وارد کردن بخش خصوصی به عرصه فرهنگ و هنر هستیم.
ارزانی همچنین اعلام کرد: باید به اقتصاد، فرهنگ و هنر به عنوان یک پل نگاه شود اگر هنری به درآمد زایی نرسد اقتصاد هنر می توانند یاری کننده آن باشد.
وی سومین نکته در خصوص اقتصاد فرهنگ و هنر نقش روابط عمومی ها را در توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر موثر دانست، و گفت: از سال ۹۳ تا به امروز به لطف خدا و همت مسوولان تعداد موسسات خصوصی و کیفیت آنها در اصفهان افزایش چشمگیری داشته و این به معنای این است که ما نه به عنوان متصدی فرهنگ بلکه به عنوان متولی آن با حمایت بخش خصوصی در توسعه فرهنگ نقش موثری داریم.
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بیان کرد: اما اصفهان هنوز در حوزه های دچار کمبود است مثلا در اصفهان هنوز حراج یک آثار هنری وجود ندارد و این وظیفه روابط عمومی هاست که بتوانند میان هنرمندان و مردم پل ارتباطی دائمی و موثری باشند.
باید به اقتصاد، فرهنگ و هنر به عنوان یک پل نگاه شود